Upravit stránku

"Což takhle dát si ... čokoládu."

"Což takhle dát si ... čokoládu."

Písniček není nikdy dost

Písniček není nikdy dost.

Zooterapie na D8

Zooterapie na D8.

Beseda o bylinkách a léčivých „pokojovkách“

Beseda o bylinkách a léčivých „pokojovkách“.

Opožděné čarodějnice

Opožděné čarodějnice.

5. 5. 2022 - senioři z D1S navštívili kavárnu Slunečnici

Ve čtvrtek 5. 5. 2022 si zpříjemnili senioři ze střediska D1S procházku na Dukelské náměstí, navštívili totiž cestou kavárnu Slunečnici, kde si někdo objednal kávu anebo čokoládu se šlehačkou, každý podle své chuti.

4. 5. 2022 - hledání pokladu v denním stacionáři

Ve středu 4. 5. 2022 jsme se usilovně snažili najít několik klíčů hned ke dvěma ukrytým pokladům a nebylo to vůbec jednoduché! Museli jsme projít několika stanovišti a splnit celkem 8 disciplín: pochytat ryby, projít bosou stezku, najít zatoulané kroužky, zahrát si piškvorky, projít zkouškou dovednosti, složit skládačku dle vzoru, poznat zvíře podle zvuku a najít schovaný klíč v relaxační místnosti. Nakonec se nám podařilo poklady najít a stálo to vskutku za to!

3. 5. 2022 - muzikoterapie - senioři

V úterý 3. 5. 2022 se účastnili muzikoterapie pod vedením Mgr. I. Bartošové senioři našeho zařízení, která se uskutečnila na středisku D1S v denní místnosti. Seniorům se muzikoterapie velmi líbila, zazpívali si společně zase po dlouhé době a přišli nejenom na jiné myšlenky a zažili radost ze zpěvu, ale také si trénovali paměť vzpomínáním na texty písní.

Canisterapie s pejsky ze „zvěřince na statku“

Canisterapie s pejsky ze „zvěřince na statku“.

2. 5. 2022 - návštěva divadelního představení ve VČD na Malé scéně - MZK

V pondělí 2. 5. 2022 zhlédli uživatelé s mentálním postižením divadelní představení, pohádku "O chytrém Honzovi a krásné Madlence", která se všem moc líbila. V hlavní roli se předvedla typická postava českých pohádek "chytrý Honza". S tajemným medailonkem s nadpřirozenou mocí se zvládne vyhnout zlu, ale také získat lásku krásné Madlenky. A všichni dobře víme, že k získání štěstí v životě stačí mnohdy obyčejný selský rozum.

2. 5. 2022 - aktivizace seniorů z D1S ve cvičné kuchyni

V pondělí 2. 5. 2022 si senioři ze střediska připravili jejich oblíbený, rychlý a jednoduchý dezert s jablíčkem a pudinkem. Odpoledne si na něm všichni moc pochutnali!

Jak to bylo na Titaniku

Jak to bylo na Titaniku.

28. 4. 2022 - canisterapie - návštěva Brity

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 přišla navštívit uživatele s mentálním postižením fenka Brita, která nám svojí přítomností udělala velkou radost a pobavila nás svými kousky.  Každý z nás, kdo se zúčastnil canisterapie, si mohl individuálně Britu pohladit, hodit jí míček, pomazlit se s ní a komunikovat.

27. 4. 2022 - jóga pro seniory

Dne 27. 4. 2022 se mohli senioři účastnit další pravidelné středeční jógy pro seniory, kterou si oblíbili a na které se snaží poctivě cvičit dle svých schopností a nálady.

27. 4. 2022 - návštěva hvězdárny na Dukle - MZK

Ve středu 27. 4. 2022 jsme se s uživateli vydali do "Hvězdárny barona A. Krause". Na místě jsme zhlédli dokument "Jak se Měsíc a hvězdy potkaly". Uživatelé se dozvěděli, jak to ve vesmíru "funguje". Pokračovali rozhovorem o Slunci a planetách. Na závěr se zájemci mohli podívat dalekohledem.

26. 4. 2022 - návštěva Hvězdárny Artura Krause - senioři

V úterý 26. 4. 2022 navštívili senioři nedalekou Hvězdárnu barona A. Krause, kde měli možnost připomenout si hvězdnou oblohu a vesmír. Návštěva hvězdárny měla úspěch, krátká procházka prospěla všem a program byl velmi zajímavý.

25. 4. 2022 - návštěva Kočičí kavárny POHODA

Ve středu 25. 4. 2022 jsme po delší době navštívili Kočičí kavárnu POHODA na Karlovině. Uživatelé si pohráli s novými kočičími kamarády, které ještě neznali. Šlo o tři nová koťátka, se kterými byla velká legrace. Každý z uživatelů si také vybral něco k občerstvení z nabízených zákusků a nápojů. Někteří si také popovídali s obsluhou kavárny. Atmosféra byla příjemná, celá kavárna patřila jenom nám. Hezky jsme si dopoledne užili.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti