Upravit stránku

Celodenní výlet do Trutnova dne 15. 5.

V úterý 15. května se uživatelé účastnili 14. Májového reje v Trutnově. Naši uživatelé jsou pravidelní účastníci této akce, kterou organizuje každým rokem Stacionář mezi mosty. Naši uživatelé se na tuto akci rok co rok těší. Ráno jsme s uživateli vyrazili na nádraží a vydali se vlakem do Hradce Králové, kde jsme přestupovali na další vlak směr Trutnov. V Trutnově jsme se stavili na jídlo, kdy si uživatelé sami objednávali a někteří s dopomocí či sami objednané jídlo zaplatili. Podívali jsme se i po náměstí v Trutnově,  cestou se stavili v kavárně na dobré kávě. Poté jsme se přesunuli do Národního domu, kde se akce konala. Uživatelé se seznamovali s dalšími uživateli jiných stacionářů, nebo potkávali nové kamarády. Naši uživatelé si zazpívali známé písničky a pořádně si zatancovali. Zapojili se naprosto všichni. Program byl obohacen i o tombolu, kde každý vyhrál malý dárek. Kolem 17. hodiny na nás čekala večeře. Po večeři si uživatelé ještě zazpívali a zatancovali, rozloučili se se všemi a odcházeli jsme na vlak. Do Pardubic jsem dorazili všichni unaveni po náročném, ale pěkném dni.

Návštěva mobilního zvěřince dne 10. 5. v denním stacionáři

Ve čtvrtek 10. května nás navštívil již po několikáté mobilní zvěřinec. Díky krásnému počasí mohla probíhat návštěva v příjemném prostředí zahrady. Paní Němcová přivezla s sebou vybraná zvířata a to převážně mláďátka nedávno narozená. Zájemci si mohli pochovat nejen domácí zvířata jako káčátka, kuřátka, křepelky, pohladit jehňátka, kůzlátka, ale i zvířata z přírody - ježky, mládě sovy pálené, drápkatou opičku tamarína pinčího.....Celou návštěvu probíhala přednáška o různých zajímavostech ze života zvířat, i o nich samotných. Byl také prostor pro diskuzi a dotazy. Všichni se bavili až do oběda, čas setkání utekl velice rychle. Doufáme, že se návštěva u nás zase brzy zopakuje. 

Májová slavnost na Dukle 4. 5. 2018

V pátek 4. května byli uživatelé pozváni starostou pátého městského obvodu panem Jiřím Rejdou na první ročník Májových slavností konaných na Dukle. Pan starosta navštívil náš denní stacionář v rámci Dne otevřených dveří a po zhlédnutí vystoupení našich uživatelů nám nabídl prezentaci i na této akci. Uživatelé si připravili nové vystoupení s jarní tématikou. Nacvičili tanec, písně i básničky. Jejich vystoupení sklidilo velký úspěch. Dokonce se fotografie z vystoupení objevila na titulní straně Pardubického deníku, ačkoli v tento den vystupovalo na slavnostech mnoho folklórních souborů a kapel. Za odměnu obdrželi uživatelé i malé pohoštění. Budeme se těšit zase na příští rok.

Návštěva divadelních představení VČD dne 27. 4. a 30. 4.

V pátek 27. dubna navštívili senioři veřejnou generálku VČD a zhlédli divadelní představení "Kvítek z horrroru", jehož premiéra se v divadle odehrála v sobotu. Muzikálová komedie o velké lásce a zpívající masožravce se uživatelům líbila, stejně tak návštěva divadla.

V pondělí 30. dubna navštívili uživatelé s mentálním postižením divadelní vystoupení, které se uskutečnilo na Malé scéně VČD s názvem "Pohádky na dobrý den". Jednalo se o dvě pohádky v jedné. V prvním příběhu jsme se dozvěděli, jak červík z lískového oříšku napálil chamtivou veverku. Ve druhém příběhu jsme zjistili, jak Honza Hlad napravil nenasytnou princeznu. 

Přednáška o Pardubicích dne 26. 4. 2018

Ve čtvrtek 26. dubna přivítali naši uživatelé v seniorském věku pana Palečka, člena Klubu přátel Pardubic, který si pro ně připravil povídání o historii Dukly a dalších míst Pardubic. Senioři strávili společně příjemné dopoledne, zavzpomínali na "staré" Pardubice a získali odpovědi na vlastní doplňující dotazy. 

Hudební zážitek dne 24. 4. - návštěva členů Komorní filharmonie Pardubice

V úterý 24. dubna navštívili denní stacionář manželé Vránovi, členové Komorní filharmonie Pardubice, kteří pro celkem 23 seniorů uskutečnili dopolední mimořádný zážitek - krásný hodinový koncert houslového dua. Děkujeme tímto manželům za milé setkání a další hudební zážitek, na který dodnes naši uživatelé vzpomínají.

Návštěva Pohádkové zahrady dne 24. 4.

V úterý 24. dubna se uskutečnil již dlouhou dobu plánovaný pěší výlet do Pohádkové zahrady, která se nachází u parku Červeňak. Zde je možno potkat zvířata, která se podařilo zachránit z nevhodných podmínek nebo jatek. Většinou se jedná o zvířata "kontaktní", která člověk může bez problémů hladit a krmit z ruky.  Cílem tohoto projektu je pozvat zvířata jako bytosti nám podobné, které cítí radost, smutek i bolest. Uživatelé zde krmili kozy, ovce, králíky, pohladili si kočky, morčata, ale také želvy či hada. Někteří si zakoupili drobné občerstvení. V Pohádkové zahradě probíhá i mnoho kulturních akcí. Je to místo, kde se v klidu setkávají lidé i zvířata. Celá akce se vydařila a uživatelům se moc líbila.

Den Země na Pernštýnském náměstí dne 20. 4. - vystoupení uživatelů

V pátek 20. 4. se všichni přátelé přírody mohli těšit na sportovní, ekologické  a umělecké aktivity, které probíhaly na Pernštýnském náměstí v rámci akce "Den Země". Jeho součástí byl i tradiční jarmark, kde zájemci viděli a mohli zakoupit různé zajímavé předměty. V rámci 10. výročí tuto akci připravila Koalice nevládek Pardubice ve spolupráci s Pardubickým krajem. Uživatelé přispěli do kulturního programu tancem "Andělé". Milým překvapením bylo, že si naše vystoupení z minulého roku pamatovala moderátorka, která ho připomněla hned ve svém úvodním projevu. Nezapomněla nás ocenit ani po skončení letošní exhibice. Všichni byli spokojeni a akce se vydařila.

Návštěva kočičí kavárny POHODA dne 19. 4.

Ve čtvrtek 19. 4. navštívili poprvé senioři ze střediska Erno Košťála 1017 kočičí kavárnu POHODA na Karlovině. V kavárně se jim líbilo, v klidu si vychutnali zákusek a kávičku. Někteří uvítali blízkost kočiček a pohladili si je, někteří senioři se na ně jenom dívali. Strávili příjemné dopoledne ve společnosti nejenom  "obyvatelů" kavárny, ale také ostatních návštěvníků této jedinečné kavárny.

Celodenní výlet uživatelů do Semil dne 18. 4.

Uživatelé se již nemohli dočkat tradičního výjezdu na festival "Patříme k sobě" do Semil. Tato akce, kterou pořádá Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených, je místem, kde se setkávají uživatelé různých zařízení sociálních služeb. Celý festival je přehlídkou jejich taneční, divadelní a hudební tvorby, kterou zde prezentují. Na mnohých místech, a to nejen v Semilech, probíhají veřejná vystoupení, kterých se účastní velký počet diváků. Během čtyřdenního maratonu jsou všichni dosti unavení, ale hlavně spokojení. Díky tomuto krásnému festivalu vidí i zdraví lidé, že lidé s postižením se od nás zase až tak neliší a umí kolikrát více, než by se u nich očekávalo. Uživatelé se zde prezentovali tanečním vystoupením "Andělé", které vzbudilo velký ohlas a některým tekly i slzičky....

Oslava narozenin v denním stacionáři dne 13. 4. 2018

Uživatelé se již téměř nemohli dočkat pátečního dne 13. 4. 2018. Na programu byla návštěva hudební skupiny MLIMA JUA ze Svítání, spojená s oslavou narozenin a především se setkáním bývalého uživatele Františka. Ten se odstěhoval z Pardubic a občasná návštěva ve stacionáři je vždy radostně očekávána. Nakonec však na akci nedorazil, ale i přesto nebyli kamarádi zklamáni. Hodinový hudební program, při kterém si uživatelé zazpívali, dále příjemné povídání a pohoda, kterou během dopoledne zažívali, jim vše vynahradila. Vrcholem všeho byl výborný netradiční oběd - uživatelé si objednali pizzu dle svého výběru. Mnoho z nich využilo i nabídky nealkoholického piva, z čehož měli velkou radost. Den se všem krásně vydařil....

Návštěva VČD dne 9. 4. 2018

V pondělí 9. dubna se vydali tři uživatelé do Afriky za jedním zvědavým slůnětem a dalšími zvířaty, se kterými společně přišli na kloub záhadě dlouhého sloního chobotu. Představení "Slůně aneb proč mají sloni dlouhé choboty" se uživatelům moc líbilo.

Modrý průvod s ČSOB pojišťovnou

Ve středu 4. dubna se uživatelé denního stacionáře účastnili "modrého" průvodu, který se koná každým rokem v rámci akce ke Dni autismu. Všichni se setkali na Pernštýnském náměstí a za doprovodu bubeníků se vydali až k ČSOB pojišťovně, kde společně vypustili modré balónky. Denní stacionář se v rámci celorepublikové kampaně "Rozsviťme se modře" od 2. 4. také modře rozsvítil. 

KRAV MAGA v denním stacionáři

Dne 29. 3. navštívili náš stacionář instruktoři s představením izraelské soustavy sebeobranných technik KRAV MAGA,  což v překladu znamená boj z blízka (z blízké vzdálenosti). Tento systém je velmi variabilní, užívají ho ozbrojené síly, policejní složky a velký význam má i v civilní sféře. Je jednoduchý, efektivní a vhodný pro každého, i pro seniory a zdravotně či mentálně postižené osoby. Celá přednáška i ukázky těchto technik, byly velmi zajímavé. Pokud uživatelé projeví zájem, rádi bychom navázali s instruktory další spolupráci. Od září by měli působit také v Pardubicích.

Noc mladých výzkumníků - vystoupení uživatelů DS Slunečnice

Jako každoročně proběhla na pardubickém zámku již 6. oblíbená "Noc mladých výzkumníků", kterou pořádá Univerzita Pardubice a její fakulty ve spolupráci s Východočeským muzeem. Zajímavostí čekala návštěvníky všech věkových kategorií celá řada. Zájemci byli zasvěcování do tajů nejrůznějších vědeckých disciplín. Uživatelé stacionáře byli opět osloveni, zda by nezahájili svým vystoupením celý program, což s radostí přijali. Letos se zde prezentovali s tanečním vystoupením "Andělé", se kterým sklidili velký úspěch.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V DS SLUNEČNICE

V úterý 27. 3. 2018 se konal v DS Slunečnice DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, na který se všichni uživatelé i zaměstnanci připravovali dlouho dopředu. Každý se dle svých možností zapojil do výroby jarních a velikonočních výrobků. Nabídka byla letos opravdu široká a mnoho věcí se, k velké radosti všech, prodalo. Program dne byl bohatý. Návštěvníci dostali potřebné informaci o poskytovaných službách ve stacionáři. Mohli si vyzkoušet práci na interaktivním stole Sentable, prohlédnout si interiér - tkalcovskou dílnu, keramickou dílnu, muzikoterapii atd. Dále byli seznámeni s aktivizačními činnostmi, které stacionář poskytuje. Zájemci mohli zhlédnout i taneční vystoupení uživatelů "Andělé". Někteří si upletli vlastní pomlázku. Dne otevřených  dveří se velice vydařil. Z návštěvníků se zúčastnili např. Denní stacionář Mirea, zástupci Krajské nemocnice Pardubice,  starosta Městského obvodu Pardubice 5, Ráby - Domov pod Kuňkou, uživatelé a zaměstnanci Domova pro seniory U Kostelíčka, zaměstnanci  Domova pro seniory Dubina a v neposlední řadě i ředitelství SsmP a také rodiče uživatelů.

Jarní výstava v Domě techniky

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 navštívili senioři prodejní výstavu ŽENA, která se konala ve dnech 21. a 22. 3. 2018 v Domě techniky. Měli tak příležitost přijít nejenom mezi lidi, ale také prohlédnout si a zakoupit různé zboží jako módní doplňky, kreativní výrobky, šperky, kosmetické produkty. Nabídka byla pestrá, dopoledne příjemně uteklo.

Velikonoční jarmark v Domově pro seniory Dubina

Ve středu 21. 3. 2018 se konal v Domově pro seniory Dubina tradiční velikonoční jarmark, kde nesměli chybět ani naši uživatelé. Měli možnost zakoupit si krásné velikonoční výrobky seniorů Domova pro seniory Dubina, ochutnat výborné a čerstvé jidáše a někdo si dal i svařák. Uživatelé se také prošli zahradou a popovídali s uživateli domova. Děkujeme za milé pozvání a budeme se těšit zase na další návštěvu.

Návštěva generální zkoušky Komorní filharmonie Pardubice

V pondělí 19. 3. 2018 využili senioři milé nabídky Komorní filharmonie Pardubice a přišli se podívat na generální zkoušku. Uživatelé měli tak příležitost vyslechnout polovinu plánovaného koncertu, na kterém se představil hostující sólista Vilém Veverka, přední český hobojista. V Sukově síni si poslechli Botticelliovský triptych pro komorní orchestr (Ottorino Respigi) a hobojovou verzi Koncertu pro flétnu a orchestr (Wolfgang Amadeus Mozart). Uživatelé tak strávili příjemné dopoledne a děkujeme Komorní filharmonii Pardubice za tuto skvělou možnost.

JEDEME DO BRNA! ....zatím na rotopedu

Několik uživatelů se rozhodlo, že si vyzkouší nový rotoped a jelikož se jim jízda na něm zalíbila, rozhodli se absolvovat cestu do Brna a ujet celkem 141 km. Uvidíme, kdy tam dorazí, držíme jim palce!