Upravit stránku

Výlet seniorů do Rohovládové Bělé dne 24. 9. 2020, návštěva cukrárna

Ve čtvrtek 24. 9. 2020 se senioři ze střediska Artura Krause 2371 naplánovali dopolední výlet a cestu do Rohovládové Bělé s cílem navštívit dobře známou cukrárnu, kde si poseděli a dali dobrou kávu a skvělý zákusek. 

Oslava narozenin v denním stacionáři dne 21. 9. 2020

V pondělí 21. 9. jsme měli příležitost konečně dodatečně oslavit kulaté narozeniny Mirka Č. a to konkrétně společnou diskotékou, dobrým zákuskem, kávou, čajem a dalšími slanými pochutinami. Mirkovi jsme popřáli vše nejlepší a hlavně hodně zdravíčka.

Další muzikoterapie v denním stacionáři dne 18. 9. 2020

V pátek 18. 9. proběhla další lekce muzikoterapie, tentokrát v dopoledních hodinách. Uživatelé se zapojili do hry na nástroje i do zpěvu lidových písní, které znali a které si chtěli zazpívat.  Seznámili se také s novými hudebními nástroji. Všem se další lekce muzikoterapie líbila, a to jak seniorům, tak i uživatelům s mentálním postižením. Děkujeme paní Votkeové za její návštěvu a budeme se těšit zase na tu další, která bude určitě opět zajímavá.

Návštěva paní Němcové 17. 9. 2020 v denním stacionáři - canisterapie

Ve čtvrtek 17. 9. 2020 to u nás zase "ožilo". Přišli nás potěšit canisterapeutičtí psi paní Němcové, která si pro nás opět připravila zajímavý program a zpříjemnila nám celé dopoledne. 

Výlet seniorů do Ostřešan dne 16. 9. 2020

Ve středu 16. 9. se senioři ze střediska Artura Krause 2371 rozhodli, že si vyrazí do Ostřešan, kde již byl, tak jako každý rok, zahájen prodej jablek. Jedná se o výborné odrůdy Gala, Rubín a Golden Delicious. Senioři si nejenom  zakoupili nějaká jablíčka, ale také se prošli jablečným sadem, počasí bylo slunné a přálo krásné procházce v přírodě.

Návštěva Brity v denním stacionáři dne 15.9.2020

V úterý 15. 9. strávili uživatelé odpolední činnost na terase s canisterapeutickým pejskem Britou. Po tradičním přivítání následovalo plnění různých úkolů, které uživatelé Britě zadávali, či se do nich zapojovali s ní. Brita přinášela hozené míčky, hledala pamlsky, které uživatelé schovávali, zdolávala prolézačky a slalom a plnila různé povely. Všichni se dobře bavili. Už se těšíme na příště.

Muzikoterapie v denním stacionáři dne 27. 8.

Ve čtvrtek 27. 8.  proběhla v denním stacionáři další muzikoterapie pod vedením p. Votkeové. Pod jejím vedením si zazpívali jak senioři, tak i uživatelé s mentálním postižením známé lidové písně, které doprovodili na jednoduché hudební nástroje. Vyzkoušeli si hru i na nové neznámé nástroje. Všichni byli spokojení.

Návštěva "restaurace" na terase denního stacionáře dne 20. 8.

Na čtvrtek 20. 8. si připravili pracovníci našeho denního stacionáře pro uživatele zajímavou akci. Připravili si pro ně návštěvu "restaurace", která vznikla přímo na terase denního stacionáře. Nabídka jídelního lístku všechny nadchla, někdo mohl ochutnat i nealkoholické pivo, nechyběl ani zákusek. Během objednávání, posezení a samotné konzumace mohli trénovat a opakovat si, jakým způsobem objednávku zvládnout, jak se chovat ve společnosti u stolu apod. Jednoduše jsme si to všichni moc užili a akce se nám líbila. Navíc obědvat venku na terase je vždy velmi příjemnou změnou.

Návštěva paní Němcové a milých zvířat v denním stacionáři dne 20. 8.

Ve čtvrtek 20. 8.  nás přijela navštívit opět paní Němcová. Tentokrát bylo velké vedro, a tak musela zajet s autem plných chráněnců až na zahradu denního stacionáře, kde našli alespoň nějaký stín. Návštěvou potěšili seniory nejenom psi, ale také "vykutálený" kozlík, opička a malá surikata. I přes velké teplo jsme s nimi strávili hezký čas a velkou radost.

Návštěva kavárny a parku Na Špici dne 12. 8.

Ve středu 12. 8. jsme vyrazili po dlouhé době opět do centra města. Výlet jsme si zpříjemnili nejenom procházkou po parku, ale také posezením v luxusní kavárně, kde jsme ochutnali nejenom skvělé pití, ale i výbornou zmrzlinu. Dopoledne jsme si náramně užili a budeme se těšit na další příležitost si to zopakovat.

Muzikoterapie v denním stacionáři dne 6. 8. 2020

Ve čtvrtek 6. 8. 2020 navštívila nás denní stacionář paní Votkeová, která uskutečnila u seniorů na středisku Artura Krause 2371 a u uživatelů mentálně postižených další lekci muzikoterapie. Uživatelé si pod jejím vedením zazpívali lidové písně, které doprovodili na jednoduché hudební nástroje. Dále si vyzkoušeli i hru na nové, které ještě neznali. Nakonec se procvičili i v improvizaci.

Kunětická zmrzka na zahradě denního stacionáře dne 5. 8. 2020

Celý týden se uživatelé těšili na dnešní den, středu 5. 8., kdy přijela do denního stacionáře na zahradu "MŇAM KÁRA". Již podruhé zpříjemnila letní pobyt uživatelů. Jedná se totiž o prodej výborných zmrzlinových delikates, např. manga s čokoládou či pomerančem, riccottu s fíky, perník s povidly apod. Každý z uživatelů si vybral zmrzlinu dle své chuti, třeba i kombinaci několika druhů. sortiment této "kunětické zmrzky" je vyráběn z nejkvalitnějších surovin a výběrového ovoce, zeleniny, ořechů či bylinek. Důležité je, že se výrobce snaží pracovat zejména s lokálními produkty.

Návštěva Brity u seniorů dne 4. 8. 2020

V úterý 4. 8. nás přišla opět navštívit stále veselá a milá fenka Brita. Tentokrát ukázala pár kousků našim seniorům, kteří si její návštěvu užili a společně se s ní potěšili.

Vystoupení pana Vladimíra Pecháčka na zahradě denního stacionáře dne 29. 7. 2020

Ve středu 29. 7. 2020 přijel do denního stacionáře bývalý člen legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky, Vladimír Pecháček. Na zahradě proběhlo hodinové vystoupení, kde si všichni mohli zazpívat za doprovodu kytary písně staropražské, lidové a také populární hity Karla Hašlera. Někteří si také s radostí zatančili. Na závěr čekalo účastníky akce i sladké pohoštění.

Turnaj ve hře pétanque na zahradě denního stacionáře dne 23. 7. 2020

Ve čtvrtek 23. 7. 2020 jsme si na zahradě denního stacionáře zahráli pétanque. Sice nás nebylo tolik, abychom mohli vytvořit dvě družstva, ale stejně jsme si hru moc užili a zasmáli se. Nejlépe hrála a co nejblíže umístila koule k cíli Eva, potom Arnošt, Jarda a nakonec Radka.  Všichni dostali za snahu sladkou odměnu a krásný diplom o umístění. Určitě si zase tuto hru brzy zopakujeme a zatrénujeme.

Akce pro seniory dne 27. 7. 2020 v denním stacionáři

V pondělí 27. 7. 2020 se někteří uživatelé těšili na dopolední cvičení jógy, kterou si moc oblíbili. Všichni se snažili podle lektorky dělat nenáročné cviky, a pravidelně dýchat. Někteří senioři si naopak naplánovali cestu do města, přímo na Třídu Míru. Senioři navštívili trh, nedalekou cukrárnu a potom prošli až k Zelené bráně. Dopolední procházku ve městě si užili po svém. 

Animoterapie v denním stacionáři dne 23. 7. 2020

Ve čtvrtek 23. 7. 2020 odpoledne k nám nakonec kvůli velkému teplu nedorazili canisterapeutičtí psi, ale jiná různá a zajímavá zvířata. Paní Němcová přivezla malého kozla, kočku, králíky, ale také chameleóny, hady a činčily. Na přání uživatelů jim paní Němcová něco málo o nich řekla, senioři se mohli také na různé informace zeptat. Někdo si vyzkoušel nakrmit malého kozlíka, krásné velké červi byli nabízeni ještěrům. 

Návštěva Brity u seniorů dne 17. 7. 2020

V pátek 17. 7. 2020 přišla navštívit fenka Brita tentokrát seniory na středisku Artura Krause 2371, kde měli uživatelé příležitost si canisterapii opravdu užít. Brita jim ukázala pár svých "kousků", nechala se pohladit, podávala všem pac a tak seniory potěšila svojí hodinovou přítomností.

Muzikoterapie pro seniory dne 16. 7. 2020

Ve čtvrtek 16. 7. 2020 navštívila paní Votkeová tentokrát naše seniory, kteří byli nadšeni z její návštěvy a další muzikoterapie. Paní Votkeová si vždy totiž pro ně připraví něco nového a zajímavého. Určitě se  těšíme na další setkání.

Další setkání - jóga pro seniory dne 15. 7. 2020

Ve středu 15. 7. 2020 měli senioři další skvělou příležitost - účastnit se dle zájmu další lekce jógy. Lekce jógy utekla zase rychle, dobře jsme se protáhli a příjemně unavili.