Upravit stránku

Přednáška včelaře E. Báchora dne 19. 11. 2019 v denním stacionáři

V úterý 19. 11. se uskutečnila v denním stacionáři další přednáška včelaře p. Evžena Báchora o životě a významu včel, o druzích medů a jejich účincích. Zajímavé, téměř hodinu a půl trvající vyprávění, sledovali všichni se zájmem. Proběhla také diskuze, otázky kladli uživatelé i zaměstnanci. Zájemci si objednali medy a další včelí produkty. Na závěr byl promítnutý film z produkce BBC.

Návštěva divadelního představení dne 18. 11. 2019

V pondělí 18. 11. navštívili uživatelé s mentálním postižením na Malé scéně ve dvoře další divadelní představení VČD s názvem "Pohádka o chaloupce z perníku". A jako každá pohádka, tak i tato měla poučení pro diváky. Hlavně pro malé diváky - a to, že děti mají poslouchat rodiče. Představení se všem líbilo a už teď se těší na další.

Účast seniorů dne 14. 11. 2019 na semináři o zdraví a stravě

Ve čtvrtek 14. 11. se někteří senioři, kteří projevili zájem, účastnili v Centru Kosatec semináře s názvem: "Zdravý dech - zdravé tělo", "Strava jako cesta k ozdravění těla a mysli", který organizovala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z. s. Uživatelé si vyslechli přednášku o zdravém životním stylu a sami si vyzkoušeli dle ukázky správné dýchání. Nakonec se dozvěděli, jak se lze stravovat i jinak.

Příjemné setkání v kavárně Slunečnice dne 7. 11. 2019

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se uskutečnilo v kavárně Slunečnice malé setkání rodičů některých našich uživatelů, kteří jim přečetli na téma "O čem nejraději sním" své vlastní sny a touhy. Čtení se rodičům líbilo, někteří byli až dojati. 

Návštěva dětí z MŠ Sluníčko v denním stacionáři dne 6. 11. 2019

Ve středu 6. 11. 2019 k nám zavítaly malé děti z MŠ Sluníčko, kteří nejenom potěšily seniory svojí návštěvou, ale také jim udělaly velkou radost, mohli si totiž všichni společně zazpívat. Děkujeme za milou návštěvu a budeme se těšit zase na další "živé" a veselé setkání.

Exkurze do jablečných sadů dne 4. 11. 2019

V pondělí 4. 11. 2019 se rozhodli někteří senioři navštívit jablečné sady v Ostřešanech, projít se v přírodě a zpříjemnit si tak dopoledne. Někteří si zakoupili krásná zimní jablka, která si vybrala. 

HALLOWEEN v denním stacionáři dne 31. 10. 2019

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 proběhla v denním stacionáři již klasická akce - oslava Halloweenu. Kromě strašidelné výzdoby čekalo na uživatele dopoledne plné soutěží, hledání pokladu, tance a také strašidelných dobrot....:). Někteří nezapomněli ani na vhodné kostýmy. Diskotéka probíhala celé dopoledne a tak v době oběda už byli všichni unaveni. Hezké dopoledne bylo zakončeno zmrzlinovou pochoutkou.

Dílničky pro seniory dne 29. 10. v DDM BETA

V úterý měli možnost dvě zájemkyně - seniorky účastnit se dílniček pro seniory v DDM BETA ve Štolbově ulici, kde si mohly samy vytvořit krásný zápich nejenom s podzimní, ale také již s předvánoční tématikou. 

Návštěva Kočičí kavárny na Karlovině - přednáška o životě koček

V pátek 25. 10. navštívili naši uživatelé opět Kočičí kavárnu POHODA, kde se těšili na další pokračování přednášek o životě koček. Bohužel, přednášející na poslední chvíli onemocněla, tak místo odborné přednášky si uživatelé vyslechli zajímavosti, co všechno kočky dovedou. Obdrželi také obrazová materiál k tématu. Pohodové dopoledne zakončili objednáním zákusku a kávy za asistence kočičích obyvatel kavárny. Budeme se těšit na další návštěvu.

Návštěva VČD dne 25. 10. 2019, Společenstvo vlastníků

V pátek 25. 10. 2019 navštívili senioři Východočeské divadlo a zhlédli divadelní představení  s názvem Společenstvo vlastníků. Tato hra autora Jiřího Havelky získala roku 2017 Cenu Marka Ravenhilla a byla nominována na Cenu divadelní kritiky jako Hra roku. Divadelní přestavení se seniorům líbila a těší se na další možnost navštívit divadelní scénu pardubického divadla.

Návštěva Mobilního zvěřince v denním stacionáři dne 22. 10.

V úterý 22. 10. navštívil opět náš denní stacionář Mobilní zvěřinec, tentokrát s ukázkou exotických zvířat. Poutavou přednášku p. Němcové skvěle doplňovala dovezená exotická zvířata. Jelikož jsou odchována v zajetí, jsou kontaktní a tak si je uživatelé mohli pohladit, vzít do ruky a pomazlit se s nimi. Setkali se s užovkami růžovými, krajtou a hroznýšem, s agamami, chameleónem, andulkami, s opičkou kosmanem zakrslým, ale také se zvířaty neexotickými - čtyřmi pejsky. Akce byla velmi zajímavá a poučná jak pro seniory, tak i uživatele mentálně postižené. Těšíme se opět na další setkání, předvánoční.

Návštěva VČD dne 21. 10. divadelní představení na Malé scéně, Noční skřítek

Na malé scéně ve dvoře se odehrálo jedno z mnohých divadelních představení pro děti  s názvem "Noční skřítek", kterého se účastnili se i zájemci z našeho denního stacionáře a při kterém se setkali s žáky základních škol. Pohádkový příběh přinášel poučení o tom, proč je důležité být pořádný. Představení se všem uživatelům líbilo.

Divadelní představení "Chraň se, seniore" dne 9. 10. 2019 v IC Kosatec

Ve středu 9. 10. 2019 navštívili senioři divadelní přestavení s názvem "Chraň se, seniore", které se uskutečnilo ve společenském sále Centra Kosatec. Divadelní představení je projektem Policie České republiky. Po odehrání různých situací a scének vždy následovala debata s policejním preventistou, který všem poradil, jak se nestát obětí trestného činu nebo jak postupovat v případě, kde se senior obětí bohužel již stane.

Jednodenní výlet do ZOO Praha dne 7. 10. 2019

V pondělí 7. 10. jsme navštívili ZOO Praha. Tato zahrada byla otevřena v dolní části pražské Tróje již v roce 1931. Jde o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Podílí se také na záchraně mnohých ohrožených živočišných druhů. Zahrada je rozlohou velká a tak se nám nepodařilo projít ji celou. Měli jsme možnost vidět lední medvědy, "indonéskou džungli", opice a lemury. Zastavili jsme se tam také na občerstvení. Někdo si dal klobásu a jiní si pochutnali na palačinkách, senioři si dali pořádný oběd, většinou výborný řízek a brambory.

Přednáška - ochrana seniorů před násilím a zneužitím dne 1. 10. v denním stacionáři

V úterý 1. 10. 2019 měli senioři možnost vyslechnout přednášku policejní preventistky, která je upozornila na různé praktiky podvodníků, na nástrahy zvláštních telefonátů, na přehnanou důvěřivost a jakým způsobem se chránit v různých situacích v souvislosti s zhoršujícím se zdravotním stavem. Stejně tak poskytla rady, jak preventivně jednat, abychom se nestali obětí trestného činu. Přednáška byla pro seniory velkým přínosem.

Jednodenní výlet do rodinného Zooparku Stěžery

V úterý 1. 10. navštívili uživatelé malý rodinný Zoopark Stěžery u Hradce Králové. Chovem zvířat se zde zabývají již 25 let. Po přivítání a úvodních informacích o zdejších zvířatech jsme se vydali sami na prohlídku. Obdrželi jsme tašku s krmením a doporučením, která zvířata můžeme nakrmit. Zblízka jsme si prohlédli například papouška aru a kakadu, klokana, zebru, pumu, dikobrazy a nechyběli ani buvoli, kozy a velbloudi. Po návštěvě zooparku jsme se přesunuli do místní hospody "Pivovar Beránek", kde jsme si objednali nejen oběd, ale také kávu se zákuskem. Cestou zpět jsme nasbírali i přírodní materiál, který se nám bude hodit k výrobě podzimních aranžmá. Celý výlet se nám velice líbil.

Koncert manželů Vránových z Komorní filharmonie Pardubice dne 27. 9. 2019 v denním stacionáři

V pátek 27. 9. k nám do denního stacionáře zavítali manželé Vránovi z Komorní filharmonie Pardubice, kteří zpříjemnili seniorům dopoledne svým nádherným koncertem. Senioři mohli nejenom poznávat hudební skladby, ale také se účastnili společné diskuze. Děkujeme manželům a Komorní filharmonii Pardubice za krásný hudební zážitek, velmi si jejich návštěvy vážíme a těšíme se na další milé setkání a kulturně-hudební zážitek.               

 

Dílna pro seniory dne 24. 9. 2019 v DDM BETA

V úterý 24. 9. měly možnost dvě zájemkyně účastnit se dílen pro seniory v DDM BETA ve Štolbově ulici, kde mohly vyzkoušet malování obrázků na hedvábí konturou a voskem. Dílny se jim moc líbily a tak doufáme, že budou mít znovu příležitost účastnit se těch dalších v měsíci říjnu, které se zaměří na podzimní aranžmá.

Návštěva centra města - putovní výstava "Než přišla svoboda" dne 20. 9.

V pátek 20. 9. se někteří senioři vydali na třídu Míru, kde měli možnost zhlédnout putovní výstavu s názvem"Než přišla svoboda". Jedná se o dvacet venkovních panelů, které zobrazují to, co charakterizovalo společnost v letech 1968 až 1989. Výstava byla zajímavá, procházka městem, tržnicí a posezení u fontány bylo příjemným dopolednem.

Návštěva multikina Cinestar dne 19. 9. 2019

Ve čtvrtek 19. 9. se všichni těšili do kina Cinestar na novou pohádku "Hodinářův učeň". Je to pohádka o hrátkách osudu, který zastupují tři sudičky, dvě přející a láskyplné a jedna zlá....Je to příběh o lásce, hamižnosti, lidské malosti, ale také o odvaze a lásce, která nakonec zvítězí. Mezi hlavními představiteli jsme viděli známé herce - Janu Plodkovou, Viktora Preisse, Jaroslava Plesla, Miroslava Krobota či Václava Neužila. Všichni si filmové představení hezky užili a pohádka se všem líbila.