Upravit stránku

Přednáška včelaře E. Báchora dne 19. 11. 2019 v denním stacionáři

V úterý 19. 11. se uskutečnila v denním stacionáři další přednáška včelaře p. Evžena Báchora o životě a významu včel, o druzích medů a jejich účincích. Zajímavé, téměř hodinu a půl trvající vyprávění, sledovali všichni se zájmem. Proběhla také diskuze, otázky kladli uživatelé i zaměstnanci. Zájemci si objednali medy a další včelí produkty. Na závěr byl promítnutý film z produkce BBC.

Den mužů

I muži mají svůj den

Návštěva divadelního představení dne 18. 11. 2019

V pondělí 18. 11. navštívili uživatelé s mentálním postižením na Malé scéně ve dvoře další divadelní představení VČD s názvem "Pohádka o chaloupce z perníku". A jako každá pohádka, tak i tato měla poučení pro diváky. Hlavně pro malé diváky - a to, že děti mají poslouchat rodiče. Představení se všem líbilo a už teď se těší na další.

Účast seniorů dne 14. 11. 2019 na semináři o zdraví a stravě

Ve čtvrtek 14. 11. se někteří senioři, kteří projevili zájem, účastnili v Centru Kosatec semináře s názvem: "Zdravý dech - zdravé tělo", "Strava jako cesta k ozdravění těla a mysli", který organizovala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z. s. Uživatelé si vyslechli přednášku o zdravém životním stylu a sami si vyzkoušeli dle ukázky správné dýchání. Nakonec se dozvěděli, jak se lze stravovat i jinak.

Příjemné setkání v kavárně Slunečnice dne 7. 11. 2019

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se uskutečnilo v kavárně Slunečnice malé setkání rodičů některých našich uživatelů, kteří jim přečetli na téma "O čem nejraději sním" své vlastní sny a touhy. Čtení se rodičům líbilo, někteří byli až dojati. 

Návštěva dětí z MŠ Sluníčko v denním stacionáři dne 6. 11. 2019

Ve středu 6. 11. 2019 k nám zavítaly malé děti z MŠ Sluníčko, kteří nejenom potěšily seniory svojí návštěvou, ale také jim udělaly velkou radost, mohli si totiž všichni společně zazpívat. Děkujeme za milou návštěvu a budeme se těšit zase na další "živé" a veselé setkání.

Exkurze do jablečných sadů dne 4. 11. 2019

V pondělí 4. 11. 2019 se rozhodli někteří senioři navštívit jablečné sady v Ostřešanech, projít se v přírodě a zpříjemnit si tak dopoledne. Někteří si zakoupili krásná zimní jablka, která si vybrala. 

HALLOWEEN v denním stacionáři dne 31. 10. 2019

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 proběhla v denním stacionáři již klasická akce - oslava Halloweenu. Kromě strašidelné výzdoby čekalo na uživatele dopoledne plné soutěží, hledání pokladu, tance a také strašidelných dobrot....:). Někteří nezapomněli ani na vhodné kostýmy. Diskotéka probíhala celé dopoledne a tak v době oběda už byli všichni unaveni. Hezké dopoledne bylo zakončeno zmrzlinovou pochoutkou.

Dílničky pro seniory dne 29. 10. v DDM BETA

V úterý měli možnost dvě zájemkyně - seniorky účastnit se dílniček pro seniory v DDM BETA ve Štolbově ulici, kde si mohly samy vytvořit krásný zápich nejenom s podzimní, ale také již s předvánoční tématikou. 

Návštěva Kočičí kavárny na Karlovině - přednáška o životě koček

V pátek 25. 10. navštívili naši uživatelé opět Kočičí kavárnu POHODA, kde se těšili na další pokračování přednášek o životě koček. Bohužel, přednášející na poslední chvíli onemocněla, tak místo odborné přednášky si uživatelé vyslechli zajímavosti, co všechno kočky dovedou. Obdrželi také obrazová materiál k tématu. Pohodové dopoledne zakončili objednáním zákusku a kávy za asistence kočičích obyvatel kavárny. Budeme se těšit na další návštěvu.

Dopoledne s papoušky

Ukázka papoušků

Návštěva VČD dne 25. 10. 2019, Společenstvo vlastníků

V pátek 25. 10. 2019 navštívili senioři Východočeské divadlo a zhlédli divadelní představení  s názvem Společenstvo vlastníků. Tato hra autora Jiřího Havelky získala roku 2017 Cenu Marka Ravenhilla a byla nominována na Cenu divadelní kritiky jako Hra roku. Divadelní přestavení se seniorům líbila a těší se na další možnost navštívit divadelní scénu pardubického divadla.

Háčkování pro dobrou věc

Háčkování nás těší

Návštěva Mobilního zvěřince v denním stacionáři dne 22. 10.

V úterý 22. 10. navštívil opět náš denní stacionář Mobilní zvěřinec, tentokrát s ukázkou exotických zvířat. Poutavou přednášku p. Němcové skvěle doplňovala dovezená exotická zvířata. Jelikož jsou odchována v zajetí, jsou kontaktní a tak si je uživatelé mohli pohladit, vzít do ruky a pomazlit se s nimi. Setkali se s užovkami růžovými, krajtou a hroznýšem, s agamami, chameleónem, andulkami, s opičkou kosmanem zakrslým, ale také se zvířaty neexotickými - čtyřmi pejsky. Akce byla velmi zajímavá a poučná jak pro seniory, tak i uživatele mentálně postižené. Těšíme se opět na další setkání, předvánoční.