Upravit stránku

Vánoční pečení

Vánoční pečení.

Poděkování

Poděkování.

Oslava adventu a předvánoční setkání v denním stacionáři

V době adventu měli všichni možnost si na plánované vánoční posezení upéct klasické vánoční cukroví – perníčky, linecké, kokosové a pracny z ořechového těsta. Stejně tak si uživatelé s mentálním postižením připravili vánoční vystoupení, které měli příležitost představit našim seniorům ve dnech 15. a 16. 12. 2020 přímo v našem denním stacionáři. Všichni jsme se naladili na vánoční období, denní stacionář jsme si i vyzdobili, v denních místnostech jsme rozsvítili stromečky a vánoční atmosféra se vryla i do našich srdcí.             

 

Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků, v novém roce pevné zdraví a hodně spokojenosti.         

Dobroty od SOŠ a SOU Labská

Dobroty od SOŠ a SOU Labská.

Návštěva Městské policie Pardubice

Návštěva  Městské policie Pardubice.

Mezigenerační setkání

Mezigenerační setkání.

Návštěva Mikuláše, čerta a anděla v denním stacionáři dne 3. 12. 2020

Ve čtvrtek 3. 12. 2020 navštívil denní stacionář Mikuláš s čertem a andělem. Uživatelé se na celou akci velmi těšili, panovala však obava, zda někoho neodnesou do pekla.... :). Nakonec však všechno dobře dopadlo. "Hříšníci" byli pouze napomenuti, dostali uhlí a brambory. Vykoupili se recitováním básniček či zpěvem vybrané písničky. Při odchodu anděl všechny podaroval sladkostmi. Pak následovala diskotéka a různé soutěže. Všichni si dopoledne hezky užili. Mikuláš, čert a anděl také navštívil seniory, kteří naopak z jejich návštěvy neměli vůbec žádné obavy a letošní mikulášská návštěva všechny seniory pobavila a mohli zavzpomínat na "mikulášské řádění".

Život musí jít dál II.

Život musí jít dál II.

Aktivizace seniorů ve cvičné kuchyni dne 18. 11. 2020

Ve středu 18. 11. 2020 někteří zájemci strávili příjemné dopoledne ve cvičné kuchyni, kde připravovali jednoduchý a svěří dezert z jablek. Stačilo jen jablka povařit, přidat vanilkový pudink a zalít piškoty. Všichni tuto dobrotu ochutnali při odpolední kávě, ještě jsme přidali šlehačku. 

Den laskavosti a přání dětí MŠ Noe našim seniorům

V pátek 13. 11. 2020 darovaly našim seniorům úsměv a krásné srdce děti MŠ Noe, oslavili jsme tak s nimi společně Světový den laskavosti. Na návštěvu do vnitřních prostor děti nemohly, ale i tak nám předání jejich krásného srdce udělalo velkou radost a budeme se těšit na příležitost, kdy k nám budou moct skutečně přijít, popovídat si s námi anebo nám zase něco hezkého zazpívat či zatancovat. Ještě jednou moc děkujeme, srdíčko nám visí na nástěnce a připomíná všem, že vzpomenout si a myslet na druhé je v této nelehké době velmi důležité.

Pečení štrůdlu dne 12. 11. 2020 - senioři

Ve čtvrtek 12. 11. 2020 si některé seniorky dle vlastního zájmu upekly štrůdl, který poté mohly nabídnout i ostatním uživatelům k odpolední kávě. Všem tento klasický a zdravý zákusek moc chutnal. 

Vaření neobyčejného oběda dne 10. 11. 2020 ve cvičné kuchyni denního stacionáře

V úterý 10. 11. 2020 jsme uživatelům s mentálním postižením na jejich přání nenahlásili oběd, jelikož se rozhodli uskutečnit již dlouhodobý plán - a to uvařit si něco dle své chuti a přání. A tak jsme se pustili do dýňové polévky a skvělé pizzy, kterou jsme si mohli sami dle svého ochutit a přidat buď ananas, plísňový sýr či šunku. Změna to byla příjemná a oběd se nám moc povedl, chutnal báječně!

Pečení preclíků - senioři střediska Artura Krause 2371

Ve čtvrtek 5. 11. 2020 si seniorky ze střediska Artura Krause 2371 naplánovaly pečení preclíků dle vlastního originálního receptu. Bohužel se pozapomnělo na zakoupení nějakých ingrediencí, došlo tedy, tak jako je tomu občas i doma, k improvizaci. I přesto, se preclíky povedly a chutnaly všem!

Podzimní výstava

Podzimní výstava