Upravit stránku

Pardubická filharmonie

Komorní filharmonie

Canisterapie v denním stacionáři dne 28. 5. 2020

Ve čtvrtek 28. 5. 2020 nás po dlouhé době opět přišla navštívit paní Němcová a Pátková, které si připravily s Flo a Ejmy další canisterapii. S ohledem na omezený režim v našem zařízení si jejich návštěvu užilo jen pár uživatelů, kterým se setkání moc líbilo.

Radost z poslechu

Konečně muzika

Omezující opatření v pobytových službách

Dovolujeme si vás informovat o opatřeních, které jsme realizovali nebo která budeme průběžně realizovat v návaznosti na aktuální vývoj situace a v rámci snahy o zamezení rozšíření nákazy do našich zařízení. 

  • sledujeme aktuální informace o vývoji na stránkách MZČR, jsme ve spojení s odborníky Krajské hygienické stanice a zřizovatelem
  • máme plán preventivních opatření a sestaveny krizové štáby pro řízení situace v případě nouze
  • připravujeme plán krizových opatření v případě nutnosti uzavření oddělení do karantény
  •  v případě realizace krizových opatření je provoz personálně zabezpečen
  • Pobytové služby zcela zamezily přístupu osob z vnějšího prostředí na oddělení ke klientům, kromě zaměstnanců
  • Zaměstnanci jsou poučeni o způsobu bezpečného chování a pravidelně si kontrolují zdravotní stav
  • Pohyb klientů mimo objekt domova pro seniory je z důvodu vyhlášených opatření zásadně omezen
  • Pro případ zajištění péče o osobu s příznaky nemoci, jsme vybaveni dostatečným množstvím ochranných prostředků pro ochranu pečovatelů
  • Jsme napojeni do systému zajišťující vybavení ochrannými prostředky prostřednictvím centrální distribuce Pardubického kraje
  • Naše organizace i zřizovatel – Magistrát města Pardubice aktivně hledáme a využíváme další zdroje pro zajištění potřebných ochranných pomůcek a desinfekčních látek

 

Viola Olomouc

Písničky z Moravy, Čech

MDŽ

Mezinárodní den žen

Canisterapie v denním stacionáři dne 5. 3. 2020 - paní Němcová

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 se uskutečnila v denním stacionáři další aktivní canisterapie, která účinně všechny rozptýlila. Uživatelé se již těší na další návštěvu paní Němcové a jejich úžasných fenek.

Návštěva stavební výstavy dne 5. 3. 2020

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 navštívili senioři ze střediska Artura Krause 2371 jarní stavební výstavu, která se koná v Ideonu již po 25. Uživatelé si prohlédli celé spektrum nabídek a zajímavých novinek v tomto oboru. Využili cesty do města a po návštěvě výstavy se vydali do Kočičí kavárny POHODA na Karlovinu, kde si odpočinuli u kávy a zákusku. Strávili tak příjemně dopoledne.

Návštěva VČD dne 28. 2. - inscenace Mauglí na Malé scéně

V pátek 28. 2. 2020 navštívili někteří uživatelé Malou scénu Východočeského divadla, kde mohli zhlédnout loutkovou inscenaci na motivy Knih džunglí od R. Kiplinga. Hlavními aktíry byla plyšová zvířátka, která převyprávěla příběh života Mauglího v divočině i mezi lidmi. Příběh o odvaze a přátelství se uživatelům líbil.

Canisterapie v denním stacionáři dne 27. 2. 2020

Ve čtvrtek 27. 2. nás opět po dlouhé době přišla navštívit fenka Brita, která tentokrát potěšila svojí přítomností seniory denního stacionáře. 

Masopust v domově

Masopust s D5 a D6

Nová a pravidelná muzikoterapie

Pravidelná muzikoterapie

Předání darovacího certifikátu studentů Anglického gymnázia našim uživatelům dne 20. 2.

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 došlo ke slavnostnímu předání darovacího certifikátu studentů Anglického gymnázia, SOŠ a VOŠ, s.r.o. našim uživatelům, kterým byla věnována finanční částka v hodnotě 13 000,. Kč. Děkujeme studentům za zajištění finančního daru, za jejich podporu a skvělé zážitky, které jsme mohli získat během akce "Půjdem spolu k ředitelně". Studentům přejeme hodně úspěchů nejen ve studiu, ale i v jejich životě.

Canisterapie v denním stacionáři dne 20. 2.

Ve čtvrtek 20. 2. čekalo na canisterapii velké překvapení. Do denního stacionáře přijela dvě nová dvouměsíční štěňátka. Převážná část setkání byla věnována jejich mazlení a krmení. Na závěr si uživatelé sestavovali skládačky obrázků zvířat. 

Jiný pohled na stáří

„Dbejme, aby nám stáří neudělalo vrásky také na duši, když je dělá na tváři.“
 

Návštěva hvězdárny barona A. Krause dne 19. 2.

Ve středu 19. 2. navštívili uživatelé Hvězdárnu barona Artura Krause na Dukle. Kromě odborného výkladu zhlédli uživatelé animovaný film o vzniku nebeských těles a poté navštívili také observatoř. Bohužel kvůli počasí ale nebylo možné pozorovat hvězdy dalekohledem. Bylo nám však nabídnuto zastavit se do observatoře některý jiný den, kdy bude viditelnost dobrá.

Vystoupení MŠ Sezemice

Děti, lék pro duši

Oslava Valentýna v denním stacionáři dne 14. 2.

V pátek 14. 2. proběhla v denním stacionáři dlouho očekávaná "Valentýnská diskotéka". V prvním patře se shromáždili všichni zájemci o "disko rytmy". V pauze, kdy bylo třeba si oddechnout, se uživatelé účastnili soutěže "židlované". Každý si užil zábavy po svém, dopoledne proběhlo netradičně a vesele.