Upravit stránku

Mikulášská nadílka a diskotéka v denním stacionáři dne 6. 12. 2021

Uživatelé se již nemohli dočkat dnešního dne....všichni s napětím očekávali, zda přijde Mikuláš. A samozřejmě přišel! A nebyl sám...v doprovodu anděla a čerta se přímo vřítili do místnosti, až se všichni ulekl. A začalo čtení z Knihy hříchů- "Hříšníci" se káli a slibovali, že se napraví. Jako vykoupení ze všech svých nepravostí odříkali vánoční báseň a zazpívali návštěvě několik koled. Anděl potom všem nadělil drobné sladkosti. Na závěr proběhla, k radosti všech, diskotéka. Návštěva poctila svojí přítomností i seniory, kteří si zavzpomínali na své dětství.

Canisterapie s Britou

Canisterapie s Britou.

Muzikoterapie na téma květiny

Muzikoterapie na téma květiny

Abeceda písniček od A po Ž

Abeceda písniček od A po Ž.

Pečení vánočního cukroví v denním stacionáři v prvním adventním týdnu

V prvním adventním týdnu se všichni uživatelé zapojili do pečení různých druhů cukroví a jeho zdobení, které si připravili pro plánované vánoční posezení. Stejně tak jsme již všude ozdobili stromečky a vytvořili si různými a zajímavými dekoracemi příjemnou předvánoční náladu. 

Arteterapie 2. 12. 2021

Ve čtvrtek 2. 12. 2021 se dopoledne v denním stacionáři uskutečnila další příjemná lekce arteterapie, během které si mohl každý dle své fantazie vytvořit krásný obrázek. 

On - line klauniáda

On - line klauniáda.

Aktivizace seniorů ve cvičné kuchyni dne 25. 11. 2021

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 se senioři těšili do cvičné kuchyně, kde si vyzkoušeli upéct speciální "zelňáky", které se v jejich mládí dělávaly často. Moc se jim povedly a všichni si na zelňácích pochutnali, a zavzpomínali na další jednoduché a klasické recepty jejich maminek a babiček.

Muzikoterapie s paní Votkeovou dne 25. 11. 2021

Ve čtvrtek proběhlo další milé setkání s paní Votkeovou, na kterém měli uživatelé s mentálním postižením příležitost vyzkoušet si dle výběru hudební nástroj, rytmizaci a také si společně zazpívat nějakou tu lidovou píseň. Všem se hodina muzikoterapie moc líbila.

Další setkání v rámci arteterapie dne 25. 11. 2021

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 měli uživatelé příležitost si v rámci arteterapie dopracovat a naglazurovat v keramické dílně své výrobky, které si po vypálení vezmou domů. Figurky se jim moc povedly - mezi nimi se objevil nejenom čert či Mikuláš, ale také několik krásných koček.

Mezinárodní den mužů

Mezinárodní den mužů.

Muzikoterapie u seniorů dne 18. 11. 2021

Ve čtvrtek 18. 11. 2021 se senioři sešli v hojném počtu, aby si společně s paní Bartošovou a slečnou Ivetou zazpívali a na přání si zopakovali několik známých písniček. 

Pes rovná se úsměv

 Pes rovná se úsměv.

Dílničky - výroba gelových svíček dne 15. 11. 2021 v DDM Beta

V pondělí 15. 11. 2021 se uživatelé opět vypravili na Dubinu do DDM Beta, kde je čekalo další tvoření. Tentokrát šlo o výrobu gelových svíček. Uživatelé obdrželi malé skleničky, které si dekorovali vánočním motivem dle vlastní fantazie. Dále si do skleničky umístili knot a na dno nasypali koupelovou sůl. Vše zalili horkým gelovým roztokem. Další činnost spočívala ve vystřihnutí a složení ozdobné krabičky na svíčku. Vyrobili si tak originální dárek pod stromeček. 

Dopoledne plné muziky

Dopoledne plné muziky.

Čtvrtek 11. 11. 2021 - den "terapií" v denním stacionáře

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 si někteří uživatelé s mentálním postižením v rámci arteterapie s lektorkou paní Mašínovou naglazovat připravené výrobky, někteří se zúčastnili muzikoterapie. Seniorům zase zpříjemnila návštěva fenky Brity, která je svojí plánovanou návštěvou moc potěšila.

Návštěva Malé scény VČD dne 10. 11. 2021

Ve středu 10. 11. 2021 navštívili uživatelé na Malé scéně pardubického divadla představení s názvem "Klaun v úžasu". Jednalo se o výběr z veršů, písní a úvah básníka, všestranného divadelníka a skladatele, Jiřího Suchého. Tento divadelní kus byl zamýšlen jako oslava k 60-ti letům existence Divadla Semafor a také k významnému životnímu jubileu J. Suchého.