Upravit stránku

24. 6. 2022 - návštěva kavárny Slunečnice - výstava vlastní tvorby

V pátek 24. 6. 2022 navštívili uživatelé s mentálním postižením kavárnu Slunečnici, a to hned z několika důvodů. Nejenom aby si dali něco dobrého, ale aby podpořili Jardu, který dopoledne v kavárně obsluhoval a hlavně, aby si prohlédli výstavu svých obrazů, která nyní v kavárně probíhá.

24. 6. 2022 - koncert žáků ZUŠ v denním stacionáři

V pátek 24. 6. 2022 přišli navštívit seniory žáci ZUŠ, kteří našim seniorům předvedli krásné hraní na hudební nástroje, které si sami vybrali. Senioři byli velmi spokojeni, dopoledne strávili v příjemné atmosféře a uvolnění.

23. 6. 2022 - návštěva kavárny Slunečnice - senioři

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 se senioři ze střediska D1S domluvili, že si zpříjemní procházku po Dukle a navštíví kavárnu Slunečnice. Posezení bylo milé, káva výborná!

22. 6. 2022 - návštěva VČD - divadelní představení "Kosí bratři"

Vystoupení "Kosích bratrů" ve VČD Pardubice bylo po všech stránkách veselé a zábavné. Kosí bratři, jeden za 18, druhý bez dvou za 20 - Josef a Václav - spolu vyvádějí nejrůznější taškařice, vylomeniny a zažívají i mnohá dobrodružství...s krtkem se pustí do stavby metra, vydají se do ZOO a také vykonají dobrý skutek.....Divadelní představení bylo inspirováno televizním zpracováním.

21. 6. 2022 - zábavná artistická show v denním stacionáři

V úterý 21. 6. 2022 v dopoledních hodinách navštívil denní stacionář žonglér Milan Ošmera. Jako samouk se vypracoval k žonglérské disciplíně a může se pochlubit zajímavými angažmá doma i v cizině. Vystupoval např. ve Spojeném království, na Slovensku, ve Francii, Slovinsku, ale i v Rakousku, Nizozemsku a Belgii. U nás připravuje pravidelně zábavné pořady pro děti v mateřských a základních školách, ale také pro širokou veřejnost. V denním stacionáři jsme zhlédli žonglování s talíři, kuželkami a zábavná kouzla se ztrácením a znovuobjevením různých předmětů. Do vystoupení také aktivně zapojil zájemce z řad uživatelů. Celé vystoupení se všem moc líbilo a všichni si ho náležitě užili.

Výletujeme – Statek Apolenka, Spojil

Výletujeme – Statek Apolenka, Spojil.

Byli jsme na Srí Lance

Byli jsme na Srí Lance.

16. 6. 2022 - Mňam kára v denním stacionáři

Nejenom uživatelé, ale i pracovníci se nemohli dočkat příjezdu Mňam káry, která k nám dorazila ve středu 15. 6. 2022, sice trochu se zpožděním, ale to nám nevadilo. Hlavně, že jsme se dočkali! Nabídka této výborné regionální zmrzliny byla velká, bylo docela těžké vybrat si z nabídky, všechny příchutě totiž byly lákavé. Někteří byli překvapeni příchutí avokáda anebo liči. Každý si nakonec vybral dle své chuti a moc si pochutnal! 

15. 6. 2022 - jóga pro seniory

Ve středu 15. 6. 2022 si užili pravidelnou jógu ti senioři, kteří o ni projevili zájem. Jelikož nám přálo počasí, uskutečnila se tentokrát jóga s lektorkou paní Janou Cucykovou venku na zahradě v altánu. 

15. 6. 2022 - výtvarná dílnička

Ve středu 15. 6. 2022 se uživatelé s mentálním postižením opět setkali na pravidelných výtvarných dílniček, aby si opět vyzkoušeli zajímavou malbu na plátno. Všem se dílničky líbily, malování je bavilo a vytvořili opět neuvěřitelné obrazy. 

14. 6. 2022 - aktivizace ve cvičné kuchyni - senioři D1S

V úterý 14. 6. 2022 si senioři ze střediska D1S naplánovali další dopoledne ve cvičné kuchyni, kde si připravili výborné Hraběnčiny řezy, lehké a křehké. Odpoledne si všichni na řezech pochutnali, libovali si, jak se jim výborný zákusek ke kávě povedl. 

Zpívat můžeme v každém věku

Zpívat můžeme v každém věku.

9. 6. 2022 - muzikoterapie

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 se uskutečnilo další plánované setkání s paní Votkeovou. Muzikoterapie proběhla v menším počtu zájemců, což vůbec nevadilo, spíše naopak. Kontakt byl intenzivnější a každý měl možnost vychutnat si prožitek z vlastního projevu. 

9. 6. 2022 - canisterapie senioři

Další návštěva fenky Brity, která přišla potěšit ve čtvrtek 9. 6. 2022 seniory, se opět moc vydařila! Nakonec nám přálo počasí, a tak se mohli s Britou pomazlit a potěšit na zahradě denního stacionáře. Brita nám předvedla opět pár svých kousků, na které senioři reagovali s úsměvem a potěšením. Její návštěva všem udělala velkou radost. 

8. 6. 2022 - výtvarné dílničky

S velkým zaujetím a nadšením se uživatelé s mentálním postižením zúčastnili dalších pravidelných výtvarných dílniček a to ve středu 8. 6. 2022. Tentokrát si na plátno namalovali rozkvetlou louku, která se všem moc povedla.

8. 6. 2022 - pečení koláče - senioři D1S

Ve středu 8. 6. 2022 si senioři ze střediska D1S upekli ve cvičné kuchyni výborný koláč s ovocem - se švestkami a rybízem. Na koláči si všichni moc pochutnali, ke kávičce byl prostě skvělý!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti